This is an old revision of the document!
Table of Contents
Jak označit své nálezy?
Máte databázi naplněnou daty o geocache, ale vcelku pochopitelně chcete v Geogetu vidět, které geocache jste našli. To se hodí nejen pro váš přehled, ale i pro filtrování nálezů a generování statistik.
Problémy s nálezy
Datum a čas
Na webu www.geocaching.com se u nálezu eviduje pouze datum, nikoliv však čas. To způsobuje problémy, zejména v nepřesném určení pořadí nálezů. Proto geoget umožňuje evidovat i čas nálezu. Díky tomu je geoget schopen přesně určit pořadí nálezů v průběhu jednoho dne. Není proto třeba si zvlášť evidovat pořadí! Kromě přesného pořadí tím také získáte možnost si generovat statistiku nálezů na základě času, tedy v jaké hodiny v rámci dne nejčastěji lovíte.
Protože však čas v datech na webu není, máme jen dvě možnosti, jak tuto informaci získat:
- ruční editace.
- import času z logu. Pokud Geoget při nějakém importu uvidí váš text logu o nálezu, a ten text logu bude začínat textovou informací o čase, Geoget sám ten čas identifikuje a načte.
Příklady zápisu času to textu logu:
14:32 No, bylo to divoke, ta osumnactileta mudlice v bikinach si lehla primo na kes!
01:45 Cirou nahodou jsem sel zrovna kolem z pozdniho obeda, kdyz mi pipla nova kes...
Vícenásobný nález
Ačkoliv mi to přijde divné, někteří majitelé keší umožňují za jistých podmínek odlovit jejich geocache vícekrát. Nebudeme se zde pouštět do polemik, jestli to je či není správné. Faktem zůstává, že geoget na to stavěný není!
Abychom takový nález zaevidovali, musíme si ručně vytvořit novou falešnou geocache, a na ní ručně označili svůj nález. Více.
Vlastní označování nálezů
Ručně
Vždy se dá nález označit ručně přímo v Geogetu. Touto cestou lze nález i opravit nebo smazat.
Import z PQ
Pokud importujete svoje vlastní PQ, pak by tam vždy u každé geocache měly být všechny vaše vlastní logy. Proto Geoget dokáže označit nejen datum, ale také i čas nálezu. Podmínkou ale je, aby v konfiguraci geogetu bylo zadáno jméno, pod jakým píšete své logy. Pozor, pokud importujete cizí PQ, pak tam patrně všechny vaše logy nebudou!
Import z HTML listingu
Aby Geoget mohl označit datum i čas nálezu, musí být v listingu vidět váš log o nálezu. Standardně se ale ukazuje jen posledních 5 logů! Pokud chcete mít jistotu, je třeba listing uložit v podobě, kdy jsou zobrazeny všechny logy. Podmínkou ale je, aby v konfiguraci geogetu bylo zadáno jméno, pod jakým píšete své logy!
Podmínkou úspěšného importu je uložení HTML stránky v podobě “Webová stránka, pouze HTML”, tedy bez obrázků!
Import ze seznamu nálezů
Lze také importovat seznam všech vašich logů ze stránky http://www.geocaching.com/my/logs.aspx. Má to ale dvě úskalí:
- tato stránka neobsahuje texty logů, takže nelze označit čas nálezu. (Ten se případně doplní za pomoci předchozích kapitol…)
- tato stránka neobsahuje GC kódy keší, ale jen jejich tzv. GUID! Proto aby mohl být nález správně přiřazen, musí být v databázi tento údaj přítomen! Ne všechny zdroje dat ale tento údaj obsahují. viz. import
Import z textového seznamu
Nálezy lze také hromadně načíst z prostého textového seznamu, kdy co řádek, to záznam. Každý záznam se skládá z několika údajů oddělených od sebe středníkem.
Příklady:
GC12345;2008-12-30;14:15;poznámka
1fc0770e-b0d9-4a02-b589-4eeb99eb36c2;2008-12-30;14:15;poznámka