Table of Contents
ZalozNovyBodAEdit
Toto je příklad na použití GeoGetu ke zcela jinému použití, než byl určen. Používám ho mimo jiné na evidenci výpisků z knih s geografickou tématikou, vypisuji si, kde jsou zajímavá místa. Tyto výpisky jsem si dělal už dříve, textové, ale GeoGet umožňuje s nimi dále pracovat - zobrazovat je na mapě, exportovat do navigace, třídit, vybírat, atd. Pro ukládání informací je použita nová databáze se stejnou strukturou, některá políčka jsou vyplněna implicitními hodnotami, název knihy, autor a strana jsou přidány do tagů. Všechno toto je možno dělat i přímo GeoGetem. Ručně založit nový bod, ten editovat a pak mu přidat tagy. Tento můj skript umožní toto zadávání automatizovat. Nový bod se pojmenuje automaticky, vzestupnou číselnou řadou, v jednom formuláři se vyplní všechny požadované hodnoty, stát a kraj se určí automaticky po zadání souřadnic.
Nepoužívat na databázi keší!
Autor
Automatická instalace
|
Instalaci doplňku spustíte kliknutím na tlačítko vlevo. Následně budete v prostředí GeoGetu provedeni instalačním procesem. Pro zajištění této funkce je třeba mít na počítači již
nainstalovaný a
spuštěný program GeoGet
.
|
Diskuze
Popis
GeoGet umožňuje vytvářet si vlastní databáze a zakládat ručně vlastní body. Tato funkce ale u něj není primární. Při pokusu o uspořádání svých poznámek z knih jsem napsal tento skript, který vkládání ulehčí. POUŽÍVEJTE JEN NA SVOU K TOMU ÚČELU ZALOŽENOU DATABÁZI ! Jeho funkce:
- Založí nový bod, automaticky ho pojmenuje. Prefix je volitelný v konfiguraci, následuje pětimístné číslo.
- Zobrazí jen pole nutná k vyplnění. Ostatní vyplní implicitními hodnotami.
- Souřadnice lze kopírovat z map na Seznamu. Pravý klik do mapy, Přidat vlastní bod, a celé políčko souřadnic zkopírovat do formuláře. Funguje na všechny tři formáty, které Seznam používá.
- Po opuštění políčka se souřadnicemi dojde k určení státu, kraje, možno i okresu a pověřeného úřadu. Používá stejnou knihovnu, jako makro Divide.
- Popis se ukládá do pole Dlouhý popis, název knihy, autor knihy a strana se ukládají do tagů.
Databázi je možno dále zpracovávat - zobrazit na cachemapě, přes exportní skript nahrát do POI. Exportní makro pro POI jsem upravil, aby exportovalo i přidané tagy. V balíčku je i jednoduchý vizualizační skript, který umožní zobrazit v okně GeoGetu i začátek dlouhého popisu, což normálně nejde (u listingů to smysl nemá, u krátkých poznámek ano).
Toto makro jsem napsal pro své účely, je první, co jsem udělal. Pokud ho někdo bude chtít využít, nebo zcela předělat ke svým účelům, budu rád. I pokud se někdo chce podívat, jak jsem se blbě naučil Delphi (nebo jak jsem je zapomněl) a co píšu špatně.
Nastavení a konfigurace
Lze nastavit:
- Prefix, standardně KN
- Autora všech záznamů, standardně Já. Nedávejte svůj GC nick, protože byste měli vše fialové jako Owneři.
- Zda se má zjišťovat i okres a pověřený úřad. Tyto informace lze doplnit i později makrem divide.
- Zda povolí nastavení kraje a státu, pokud je určeno automaticky. Pokud není (polygony jsou jen pro ČR, SR, Rakousko a Maďarsko), lze zadat ručně.
Poznámky, známé problémy
TODO:
- Při přepínání oken klávesnicí se okno GeoGetu nezobrazuje, je nutno vybírat myší na liště - předělat volání formuláře.
- Udělat textový export vybraných nebo zobrazených do jednoho souboru
Stažení
Stáhnout aktuální verzi: zaloznovybodaedit-1.0.1.gip
Seznam dostupných verzí
Filename | Filesize | Last modified |
---|---|---|
zaloznovybodaedit-1.0.1.gip | 7.3 KiB | 2012/10/17 00:00 |
zaloznovybodaedit-1.0.0.gip | 9.9 KiB | 2012/01/22 00:00 |
Seznam změn
1.0 (2012/01/21)
- Úvodní verze.