GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skript:zaloznovybodaedit

ZalozNovyBodAEdit

Toto je příklad na použití GeoGetu ke zcela jinému použití, než byl určen. Používám ho mimo jiné na evidenci výpisků z knih s geografickou tématikou, vypisuji si, kde jsou zajímavá místa. Tyto výpisky jsem si dělal už dříve, textové, ale GeoGet umožňuje s nimi dále pracovat - zobrazovat je na mapě, exportovat do navigace, třídit, vybírat, atd. Pro ukládání informací je použita nová databáze se stejnou strukturou, některá políčka jsou vyplněna implicitními hodnotami, název knihy, autor a strana jsou přidány do tagů. Všechno toto je možno dělat i přímo GeoGetem. Ručně založit nový bod, ten editovat a pak mu přidat tagy. Tento můj skript umožní toto zadávání automatizovat. Nový bod se pojmenuje automaticky, vzestupnou číselnou řadou, v jednom formuláři se vyplní všechny požadované hodnoty, stát a kraj se určí automaticky po zadání souřadnic.

Nepoužívat na databázi keší!

Autor

Automatická instalace

Nainstalovat do GeoGetu
Instalaci doplňku spustíte kliknutím na tlačítko vlevo. Následně budete v prostředí GeoGetu provedeni instalačním procesem. Pro zajištění této funkce je třeba mít na počítači již nainstalovaný a spuštěný program GeoGet .
Kliknuli jste na tlačítko a nic se nestalo? Máte opravdu spuštěný GeoGet ? Je to potřeba! Nebo možná máte zastaralý webový prohlížeč. Nevadí, instalaci doplňku můžete jednoduše vyvolat i prostým zkopírováním (označit text → klik pravým tlačítkem → kopírovat) následujícího odkazu do schránky: https://www.geoget.cz/doku.php/user:skript:zaloznovybodaedit?download

Diskuze

Popis

GeoGet umožňuje vytvářet si vlastní databáze a zakládat ručně vlastní body. Tato funkce ale u něj není primární. Při pokusu o uspořádání svých poznámek z knih jsem napsal tento skript, který vkládání ulehčí. POUŽÍVEJTE JEN NA SVOU K TOMU ÚČELU ZALOŽENOU DATABÁZI ! Jeho funkce:

  • Založí nový bod, automaticky ho pojmenuje. Prefix je volitelný v konfiguraci, následuje pětimístné číslo.
  • Zobrazí jen pole nutná k vyplnění. Ostatní vyplní implicitními hodnotami.
  • Souřadnice lze kopírovat z map na Seznamu. Pravý klik do mapy, Přidat vlastní bod, a celé políčko souřadnic zkopírovat do formuláře. Funguje na všechny tři formáty, které Seznam používá.
  • Po opuštění políčka se souřadnicemi dojde k určení státu, kraje, možno i okresu a pověřeného úřadu. Používá stejnou knihovnu, jako makro Divide.
  • Popis se ukládá do pole Dlouhý popis, název knihy, autor knihy a strana se ukládají do tagů.

Databázi je možno dále zpracovávat - zobrazit na cachemapě, přes exportní skript nahrát do POI. Exportní makro pro POI jsem upravil, aby exportovalo i přidané tagy. V balíčku je i jednoduchý vizualizační skript, který umožní zobrazit v okně GeoGetu i začátek dlouhého popisu, což normálně nejde (u listingů to smysl nemá, u krátkých poznámek ano).

Toto makro jsem napsal pro své účely, je první, co jsem udělal. Pokud ho někdo bude chtít využít, nebo zcela předělat ke svým účelům, budu rád. I pokud se někdo chce podívat, jak jsem se blbě naučil Delphi (nebo jak jsem je zapomněl) a co píšu špatně.

Nastavení a konfigurace

Lze nastavit:

  • Prefix, standardně KN
  • Autora všech záznamů, standardně Já. Nedávejte svůj GC nick, protože byste měli vše fialové jako Owneři.
  • Zda se má zjišťovat i okres a pověřený úřad. Tyto informace lze doplnit i později makrem divide.
  • Zda povolí nastavení kraje a státu, pokud je určeno automaticky. Pokud není (polygony jsou jen pro ČR, SR, Rakousko a Maďarsko), lze zadat ručně.

Poznámky, známé problémy

TODO:

  • Při přepínání oken klávesnicí se okno GeoGetu nezobrazuje, je nutno vybírat myší na liště - předělat volání formuláře.
  • Udělat textový export vybraných nebo zobrazených do jednoho souboru

Stažení

Stáhnout aktuální verzi: zaloznovybodaedit-1.0.1.gip

Seznam dostupných verzí

FilenameFilesizeLast modified
zaloznovybodaedit-1.0.1.gip7.3 KiB2012/10/17 00:00
zaloznovybodaedit-1.0.0.gip9.9 KiB2012/01/22 00:00

Seznam změn

1.0 (2012/01/21)

  • Úvodní verze.

:!: Zobrazit změny ve starších verzích

Skrýt změny ve starších verzích

0.9 (Datum)

  • Případné dřívější verze. Pokud je seznam změn příliš dlouhý, je vhodné starší verze skrýt pomocí tagu hidden. Pro jejich zobrazení bude muset uživatel kliknout na tlačítko Zobrazit změny ve starších verzích
user/skript/zaloznovybodaedit.txt · Last modified: 2021/05/02 18:59 by mikrom